0
Twój koszyk jest pusty.

R


Bezpłatne oprogramowanie do analiz statystycznych.

 

POBIERZ R

 

R język i środowisko do obliczeń statystycznych i prezentacji graficznych. R zapewnia szeroką gamę statystyk (liniowych i nieliniowych, modelowanie klasycznych testów statystycznych, analizy szeregów czasowych, klasyfikacji, grupowania, i wielu innych) i technik graficznych. Jest to projekt GNU, który jest zbliżony do języka S , który został opracowany w Bell Laboratories (wcześniej AT & T, obecnie Lucent Technologies) przez John Chambers i wspólników. R może być uważane za różne wdrożenia S. Istnieją pewne różnice pomiędzy tymi dwoma systemami, natomiast kod napisany dla S działa bez zmian w R.
  


Jedną z mocnych stron R jest łatwość, z jaką przy jego wsparciu można dobrze zaprojektować architekturę badań. Dzięki wykorzystaniu R korzystanie z wzorów matematycznych staje się niezmiernie proste.

 

Środowisko R

 

R to zintegrowany zestaw oprogramowania do manipulacji danymi, obliczania i prezentacji graficznej. zawiera

  • efektywne przetwarzanie danych oraz ich magazynowanie,
  • zestaw operatorów do obliczeń na macierzach,
  • duże, spójne, zintegrowany zestaw narzędzi do analizy danych pośrednich,
  • obiekty graficzne do analizy danych i wyświetlania na ekranie lub w postaci drukowanej
  • prosty i skuteczny język programowania, który obejmuje równania warunkowe, pętle, zdefiniowane przez użytkownika zestaw funkcji.

R, podobnie jak S został zaprojektowany w prawdziwym języku komputerowym, a to pozwala na bardzo łatwe dodanie nowych funkcji do programu. W przypadku intensywnych obliczeniowo zadań wykonywanych przy użyciu C, C ++ i kodu Fortran, można je z łatwością powiązać z obliczeniami wykonywanymi w R. Zaawansowani użytkownicy mogą pisać kod C i bezpośrednio manipulować obiektami badań.

 

Wielu użytkowników myśli o R jako systemie statystycznym. My wolimy myśleć o nim jak o środowisku, w którym realizowane są techniki statystyczne. R jest intensywnie rozwijanym systemem, istnieje około ośmiu pakietów dostarczanych od dystrybutorów R i wielu innych, które są dostępne za pośrednictwem rodziny CRAN lub stron internetowych obejmujących bardzo szeroki zakres nowoczesnych statystyk.

R posiada własny LaTeX-like formatów plików, który jest wykorzystywany do dostarczania pełnej dokumentacji, zarówno on-line w wielu formatach oraz w postaci drukowanej.

 

R jest dostępny jako Wolne Oprogramowanie na warunkach Fundacji Wolnego Oprogramowania GNU General Public License w formie kodu źródłowego. Kompiluje i działa na wielu różnych platformach UNIX i podobnych systemach (w tym FreeBSD i Linux), Windows i MacOS.

 

POBIERZ R